02.07.2020 | 10:30

На території Харківської області розпочинається збиральна кампанія. Жнива – напружена для хліборобів пора. Проте це й найбільш пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створює спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати,  які нерідко знаходяться у несправному стані, людська недбалість і безвідповідальність. Отже збереження врожаю від вогню – задача не тільки хліборобів і співробітників ДСНС, а і всіх громадян.

Як показує практика та аналіз надзвичайних ситуацій, котрі на протязі останніх років виникали під час збирання врожаю, у випадку виникнення загорянь на полях швидкість розповсюдження фронту полум’я досягала від двох до п’яти метрів в секунду при помірному вітрі. Тому втрати врожаю від вогню можуть бути надзвичайно великі.

У зв’язку з цим  Кегичівський РС ГУ ДСНС України у Харківській області звертається до всіх мешканців регіону:

• Будьте вкрай обережні при поводженні з відкритим вогнем;
  • Не паліть та не розводьте багаття поблизу хлібних масивів, в місцях зберігання та переробки врожаю;
  • Слідкуйте за тим, щоб діти не бавилися сірниками, запальничками, смолоскипами поблизу хлібних масивів;

Заборонено полювати в хлібних масивах і поблизу них.