03.06.2020 | 14:40

1 червня з нагоди Дня захисту дітей відбулося урочисте вручення стипендії обласної державної адміністрації «Надія Слобожанщини». В цьому році юних музикантів, вокалістів, хореографів та художників привітав у відеозверненні голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер. Вручення стипендій провів заступник голови ХОДА Євгеній Грицьков. На святі в сесійній залі Харківської обласної державної адміністрації були присутні начальник Управління культури і туризму Людмила Терещенко та викладачі стипендіатів. Кожен стипендіат традиційно отримав фінансову підтримку, Диплом та солодкий подарунок.

Підтримці талановитої молоді та створенню умов для розвитку обдарованих дітей в Харківській області приділяється особлива увага. Так, у 2000 році розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації була заснована щорічна стипендія учням шкіл естетичного виховання «Надія Слобожанщини». Вже 20 років поспіль…

Першими стипендіатами від Кегичівського району у 2000 році стали учениця класу фортепіано Кегичівської ДМШ Катерина Бречко (викладач Тетяна Бречко) та учень художнього класу Чапаєвської ДМШ Степан Суховій (викладач Ольга Волошина), у 2006 році – учениця класу фортепіано Чапаєвської ДМШ Юлія Даценко (викладач Галина Суховій), у 2007 році – учениця класу баяна Кегичівської ДМШ Юлія Островська (викладач Анатолій Гордієнко), у 2014 році – учениця художнього відділення Кегичівської ДМШ Катерина Ульянова (викладач Ганна Коношко), а від Чапаєвської ДМШ ансамбль ложкарів «Ладушки» (керівник Галина Суховій), у 2017 році – учениця художнього відділення Кегичівської ДМШ Катерина Перцева (викладач Ганна Коношко), а у 2018 році учениця художнього відділення Анна Коваль (викладач Ганна Коношко) і хореографічний колектив «Веселка» Кегичівської ДМШ (керівники Аліна Радченко та Анжела Петренко). Цей колектив налічував 12 учасників: Ольга Ключка, Владислав Глумаков, Інна Приходько, Єлизавета Соломаха, Роман Пічка, Алла Гольонко, Дар’я Садовник, Аліна Згирвач, Аріна Пантелейчук, Юлія Соколка, Анна Жадан, Саміра Агаєва.

У цьому ювілейному 2020 році стипендію «Надія Слобожанщини» отримав хореографічний колектив «FEST» КПСМНЗ «Слобожанської ДМШ» (директор Олег Миколаєнко). Цей колектив налічує 10 учасників: Ілона Артюх, Валерія Бродська, Ярослав Волжан, Олександр Волошин, Діана Пилипів, Оксана Сливар, Лілія Сябро, Яна Федоряк, Матвій Шуляк, Анастасія Шуляк (керівник Анастасія Дорохова).

Цього року 30 стипендій отримали юні музиканти, художники, театрали, хореографи, вокалісти з мистецьких шкіл Харківської області та міста Харкова – переможці творчих Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, районних, міських фестивалів, конкурсів, оглядів, виставок. Щиро вітаємо всіх стипендіатів та висловлюємо велику вдячність викладачам, батькам за виховання гідних громадян нашої країни!