18.02.2020 | 11:20

ПРОГРАМА

 

обласного семінару-навчання на тему:

 

«Інноваційні рішення в селекції та технологіях вирощування сільськогосподарських культур»

 

Організатори: Департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації, Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України

 

 

Дата проведення:20 лютого 2020 року (четвер)

 

Місце проведення: Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України (м. Харків, просп. Московський, 142)

 

Реєстрація учасників:08.30 – 09.00

 

Початок роботи:09.00

        

         Запрошені: керівники та спеціалісти агроформувань області, науковці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України та інші наукові установи.

         Повідомляємо, що участь у заході безкоштовна та бажаючі отримають посвідчення з підвищення кваліфікації.

 

Контакти: тел. (057) 705-48-61, Смик Аліна Олександрівна (063) 6941122,

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

              Збір та реєстрація учасників обласного семінару – навчання відбудеться у центральному корпусі Інституту рослинництва імені В.Я. Юр'єва НААН України (3 поверх актова зала).

При реєстрації учасників семінару буде працювати виставка Інституту рослинництва імені В.Я. Юр'єва НААН України та інших наукових установ, на якій будуть представлені сорти хліба, зразки рослин, наукова література по сільському господарству, методичні посібники.

 

 

 

Пленарна частина семінару - навчання09.00 – 13.30

 

1. Відкриття семінару. Вступне слово.

 

 

Нездюр Олександр Володимирович– директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації

 

09. 00 – 09. 05

(5хв.)

2. Привітання. Новації наукових підрозділів Інституту рослинництва                      ім. В.Я. Юр’єва НААН у вирішенні проблем аграрної галузі України.

 

 

Кобизєва Любов Никифорівна – доктор сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

09.05 – 09. 10

(5хв.)

3. Особливості насінництва та сертифікації насіння сільськогосподарських культур у зв’язку з приєднанням України до насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

 

 

Буряк Юрій Іванович - кандидат с.-г. наук, заступник директора з науково-виробничої та господарської діяльності Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

09.10 – 09. 20

(10 хв.)

4. Основні вимоги Закону України «Про охорону прав на сорти рослин». Формування Списку рекомендованих сортів рослин для вирощування в господарствах Харківської області у 2020 році.

 

 

Ісаєнко Олександр Олексійович - заступник директора філії Українського інституту експертизи сортів рослин Харківського обласного державного центру експертизи сортів рослин

 

09.20 – 09.30

(10 хв.)

5. Проведення сертифікації насіння сільськогосподарських культур.

 

 

Чалий Олександр Михайлович – агроном – інспектор ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції»

 

09.30 – 09.40

(10 хв.)

6. Прогноз фітосанітарного стану агроценозів Харківської області та рекомендації щодо захисту рослин у 2020 році.

 

 

Островерх Едуард Юрійович- заступник начальника відділу захисту рослин управління фітосанітарної безпекиГоловного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

09.40 – 09.50

(10 хв.)

7. Стан посівів озимих зернових культур та технології їх вирощування в умовах 2020 року.

Особливості ефективного застосування захисту сільгоспкультур.

 

 

Авраменко Сергій Володимирович -

доктор с.-г. наук, провідний науковий співробітник відділу рослинництва і сортовивчення Інституту рослинництва                  ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

09.50 – 10.10

(20 хв.)

8. Сучасні сорти пшениці м’якої озимої селекції Інституту рослинництва           ім. В. Я. Юр’єва НААН.

 

 

Леонов Олег Юрійович - доктор с.-г. наук, завідувач лабораторією селекції і фізіології пшениці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

10.10 – 10.20

(10 хв.)

9. Морфобіологічні та технологічні особливості нових озимих сортів тритикале і пшениці твердої.

 

 

Щипак Геннадій Васильович - кандидат с-г. наук, провідний науковий співробітниклабораторії селекції і генетики тритикале Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН

 

10.20 – 10.30

(10 хв.)

10. Сорти та гібриди жита озимого, особливості технології їх вирощування.

 

 

Єгоров Дмитро Костянтинович - доктор с-г. наук, завідувач лабораторії селекції і генетики озимого жита Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

10.30 – 10.40

(10 хв.)

11. Роль тритикале ярого в підвищенні стабільності зерновиробництва.

 

 

Рябчун Віктор Кузьмич - кандидат біологічних наук, заступник директора з наукової роботи з генетичними ресурсами рослин Інституту рослинництва                         ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

10.40 – 10.50

(10 хв.)

12. Особливості сучасних сортів пшениці ярої в умовах змін клімату.

 

 

Голік Олег Вікторовичдоктор с-г. наук, головний науковий співробітник лабораторії селекції та фізіології пшениці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

 

 

10.50 – 11.00

(10 хв.)

13. Нові сорти ячменю ярого та їх особливості.

 

 

Васько Наталія Іванівна - доктор с.- г. наук, головний науковий співробітник лабораторії селекції та генетики ячменю Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

11.00 – 11.10

(10 хв.)

14. Сортова структура посівних площ гороху та нові сорти селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН.

 

 

Безуглий Ігор Миколайович - кандидат с.- г. наук, завідувач лабораторії селекції зернобобових культур Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

11.10 – 11.20

(10 хв.)

15. Стан та перспективи селекції проса та гречки в Україні.

 

 

Горбачова Світлана Миколаївна - канд. с.-г. наук, завідувачка лабораторії селекції проса Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

11.20 – 11.30

(10 хв.)

16. Нові гібриди кукурудзи для підвищення стабільності виробництва зерна.

 

 

Чернобай Лариса Миколаївна - доктор с.-г. наук, завідувачка лабораторії селекції і насінництва кукурудзи Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН

11.30 – 11.40

(10 хв.)

17. Особливості новітніх гібридів соняшнику селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН.

 

 

Макляк Катерина Миколаївна – доктор с-г. н., завідувачка лабораторії селекції і генетики соняшнику Інституту рослинництва               ім. В.Я.Юр’єва НААН

11.40 – 11.50

(до 10 хв.)

18. Інноваційні розробки Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН в селекції та технології вирощування сої.

 

 

Рябуха Сергій Станіславович - кандидат с.- г. наук, провідний науковий співробітник лабораторії селекції зернобобових культур Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

12.00 – 12.10

(до 10 хв.)

19. Технологічні особливості вирощування олійних культур (соняшник, льон, гірчиця).

 

 

Цехмейструк Микола Григорович - кандидат с.-г. наук, провідний науковий співробітник відділу рослинництва і сортовивчення Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

12.10 - 12.20

(10 хв.)

20. Адаптивна система вирощування овочевих культур.

 

 

Вітанов Олександр Дмитрович– доктор с-г. наук, завідувач відділом новітніх технологій вирощування овочевих і баштанних культур Інституту овочівництва і баштанництва НААН

 

12.20 - 12.30

( 10 хв.)

 

21. Актуальний сортимент овочевих і баштанних культур Інституту овочівництва і баштанництва НААН

 

 

Сергієнко Оксана Володимирівна-  кандидат с.-г. наук, завідувач лабораторії селекції пасльонових і гарбузових культур Інституту овочівництва і баштанництва НААН

12.30 - 12.40

( 10 хв.)

 

22. Перспективні розробки Лозівський ковельно - механічний завод.

 

 

Бучко Ігор Георгійович –провідний конструктор з посівних машин

 

12.40 - 12.50

( 10 хв.)

23. Державна підтримка АПК на 2020 рік. Підбиття підсумків семінару – навчання.

 

 

Федишина Оксана Сергіївна – начальник відділу землеробства, насінництва, інженерно-технічної роботи та охорони праці управління виробництва сільськогоспо-дарської продукції Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації

 

12.50 –13.00

( 10 хв.)