10.12.2019 | 11:05

Сьогодні отримання адміністративних послуг - регуляторна та буденна процедура, якою ми неодноразово користуємося, коли треба зареєструвати власний бізнес, будинок або земельну ділянку у власність, отримати різноманітні дозволи та багато іншого.

Наближення адміністративних послуг до громадян, їх доступність та висока якість – одна з ключових функцій держави і органів місцевого самоврядування. Центр надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП) – це обличчя влади, місцевої і державної, сервісу – від центрального рівня до рівня громади. Однією з невід’ємних складових реформи децентралізації є реорганізація системи надання адміністративних послуг на місцевому рівні.

Якщо йдеться про створення ЦНАП в ОТГ, центр якої є одночасно і районним центром, то потрібно першочергово з’ясовувати, який стан ЦНАП при районній державній адміністрації. Якщо такий ЦНАП має належну інфраструктуру (облаштоване приміщення, достатню кількість робочих місць тощо), то може бути недоцільним створення додатково окремого ЦНАП ОТГ/ОМС. Потрібно докладати зусиль до перетворення ЦНАП РДА в «спільний»/«єдиний»/«об’єднаний» («селищно-районний») ЦНАП (далі – «спільний ЦНАП»), або поступово переформатувати ЦНАП РДА в ЦНАП ОТГ. Зацікавлені громади можуть як за рахунок власних ресурсів, залучення коштів з державного бюджету, так і за підтримки проектів міжнародної технічної підтримки, створити ЦНАП. Це має бути ЦНАП, який буде обслуговувати і мешканців громади, і мешканців району.

Основні переваги створення ЦНАП:

• орієнтація на потреби замовника послуги;
  • запровадження принципу «єдиного офісу»;
  • оперативне надання послуг;
  • зручні “прийомні години”, в тому числі робота без обідньої перерви;
  • доступність інформації з різних джерел (інформаційні стенди, телефон, сайт тощо);
  • комфортні умови очікування та заповнення документів.

Функціонуючий належним чином ЦНАП покращує життя мешканців громади, наближаючи органи влади до потреб громадськості та роблячи систему надання адміністративних послуг прозорою, доступною та сервісно-орієнтованою.