06.12.2019 | 15:55

6 грудня по всій території України відзначається День Збройних сил України. Насамперед, це свято на честь тих, хто нині захищає чи захищав територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави, це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

З метою виховання почуття патріотизму, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину,  Кегичівською районною дитячою бібліотекою було проведено патріотичну годину «Вірний син я свого роду,  українського народу», на яку було запрошено молодь Кегичівського ліцею  та військових Кегичівського  райвіськомату  – військового комісара  Валерія  Кравцова  та  молодшого сержанта  Олега   Щербину. Гості розповіли дітям   про свій шлях  в лавах Збройних сил України, що  багато синів нашого району пішли виконувати свій обов’язок перед Батьківщиною. Вони з гідністю несли і несуть бойову службу в лавах Збройних сил України і ми пишаємося ними. Сьогодні на Сході України йдуть військові дії, більше ста військовослужбовців – наших земляків знаходяться в зоні АТО, там вирішується доля і майбутнє України.

Кегичівщина також втратила своїх синів на Сході. У пам’яті земляків ці хлопці назавжди залишаться мужніми героями, які з честю виконали головний обов’язок чоловіків – захист рідної землі. Це Олег Веренич з села Новопарафіївка,  який загинув   у місті Мар’їнка  Донецької області, та Федір Балог – уродженець села Парасковія, що загинув  від смертельного  поранення  в ході  вогневого  зіткнення  під Авдіївкою на Донеччині, несучи  бойове чергування, за що посмертно нагороджений відзнакою «За оборону  рідної держави», відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», а також «за особисту мужність  і самовіданні дії, виявлені  у захисті  державного суверенітету та  територіальної  цілісності України» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Гостей заходу привітала зі святом директор Кегичівської ЦБС Римма Пахомова, подарувала квіти та сувеніри на згадку про зустріч. Після чого,     було проведено церемонію покладання квітів до Меморіалу Слави нашого селища. Цю почесну місію здійснили – начальник відділу культури і туризму Олена Терех  та всі учасники заходу.