18.11.2019 | 10:05

УВАГА!

Шановний респонденте!

Доводимо до Вашого відома, що у зв’язку з закриттям відокремлених підрозділів Головного управління статистики у Харківській області та перерозподілом робіт статистичну та фінансову звітність Вам необхідно подавати до Головного управління статистики у Харківській області: м. Харків вул. Маршала Бажанова, 28.

В подальшому для отримання будь якої інформації з питань подання та заповнення форм державних статистичних спостережень слід звертатись до спеціалістів Головного управління статистики у Харківської області (тел. 706 33 83,
706 26 40, 706 26 27).

Статистичну та фінансову звітність на адресу ГУС у Харківській обл. можна подавати:

в електронному вигляді - через систему електронної звітності відповідно до затвердженого Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики від 12.01.2011 р. № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.03.2011 р. №408/19146;

на паперових носіях - безпосередньо до ГУС у Харківській області або надсилати поштою.

Принагідно повідомляємо, що Держстат запровадив роботу нового сервісу для електронного звітування – безкоштовне програмне забезпечення "Кабінет респондента", доступ до якого відкрито за посиланням: https://statzvit.ukrstat.gov.ua/. У "Кабінеті респондента" є можливість в онлайн-режимі звітувати за формами державної статистичної звітності.У разі виникнення питань щодо звітування через ПЗ "Кабінеті респондента" Ви можете звернутись за тел. 706 33 72; 706 26 40.

Більш детальна інформація, а також перелік форм звітності, які можуть надаватися респондентами в електронному форматі, оприлюднені на офіційних сайтах Держстату (www.ukrstat.gov.ua) та Головного управління статистики у Харківській області (http://kh.ukrstat.gov.ua).

Звертаємо увагу.Датою надання звітності для підприємств вважається день її фактичного подання, а у разі відправлення поштою − дата її фактичного отримання адресатом, тобто Головним управлінням статистики у Харківській області.

Отримувати інформацію про те, які форми державних статистичних спостережень має подавати підприємство (організація, установа) упродовж поточного року до органів державної статистики, можна за кодом ЄДРПОУ на офіційних сайтах Держстату (ukrstat.gov.ua) розділ "Для респондентів" та Головного управління статистики у Харківській області (http://kh.ukrstat.gov.ua) розділ "Інформація для респондентів про необхідність звітування".

Перелік форм державних статистичних спостережень, за якими має звітувати Ваше підприємство, може змінюватися, оскільки органи державної статистики щорічно визначають перелік респондентів та порядок їх звітування для кожного конкретного відповідно до його мети, об’єкта обраного методу спостереження та встановлених критеріїв формування основи вибірки сукупності одиниць статистичного спостереження.

Порядок складання та подання підприємствами фінансової звітності (включаючи склад фінансової звітності та терміни її подання) на адресу органів державної статистики встановлюється положеннями Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999р. №996–ХІV, іншими нормативно-правовими актами щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності та деталізується Порядком подання фінансової звітності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000р. № 419 (із змінами та доповненнями).

Для отримання бланків форм державних статистичних спостережень (крім фінансової звітності) для звітування на паперових носіях можна звернутись до Головного управління статистики у Харківській області за адресою: м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 28 (Єдине вікно), або скористатись веб-сайтом Держстату. У розділі "Респондентам", рубрика "Альбом форм державних статистичних спостережень" представлено в електронному вигляді бланки форм звітності, які можна роздрукувати самостійно, та інструкції щодо їх заповнення з посиланнями на нормативно-правові акти про їх затвердження.

Конфіденційність статистичної інформації забезпечується статтею 21 Закону України "Про державну статистику".

Нагадуємо, що порушенняпорядку подання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка встановлена статтею 186³ Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дякуємо за співпрацю та участь у державних статистичних спостереженнях!