22.10.2019 | 14:50

 

Спалювання опалого листя та сухих рослинних залишків – звична справа для господарів весною й восени. Та за цим, здавалося б, безневинним заняттям, насправді чимало шкоди і людям, і природі. У вогні гинуть тварини, птахи та комахи, руйнується верхній родючий шар ґрунту. Листя, трава за весну-літо втягують в себе різні хімічні сполуки, які при спалюванні вивільняються. Так, при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

На присадибних ділянках рослини нерідко обробляються пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави.

Вихід є. Траву та листя можна збирати у компостних ямах, а навесні цей перегній використовувати як добрива.

Шановні мешканці Кегичівщини! Замисліться, яку шкоду наносимо довкіллю, спалюючи листя, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння. Будьте відповідальними, бережіть довкілля, рідний край та його багатства!

Пам’ятайте, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна й кримінальна відповідальність.