17.05.2019 | 14:00

У Лозівському районі на базі Комунальної установи Харківської обласної ради створений «Кризовий соціальний центр для жінок»

Актуальність теми викликана необхідністю  налагодження ефективної роботи відділення Кризового соціального центру для жінок, в якому перебуватимуть жінки, які постраждали від насильства. При чому акцент зроблений як на місцевих кандидатках для перебування у центрі мешканок Харківської області

Мета Кризового центру– реінтеграція жінок у суспільство, шляхом комплексного надання послуг підтриманого проживання, повернення їх до самостійного повноцінного життя та проведення соціальної роботи спрямованої на подолання негативних явищ.

Завдання:

•        забезпечення безпечним тимчасовим житлом постраждалих осіб, щодо яких існує загроза їх життю чи здоров'ю;

•        надання постраждалим особам за місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування комплексної допомоги на основі їх потреб з урахуванням віку, статі, стану здоров'я та соціального становища;

•        сприяння збереженню жіночого репродуктивного здоров’я, відновлення та розвиток материнських навичок;

•        забезпечення захисту та надання притулку для жінок, що зазнали насильства в сім’ї та які постраждалі від торгівлі людьми;

•        сприяння здобуттю освіти, фаху, навичок самостійного життя з дитиною поза межами Центру, захист їх прав та інтересів.

Цільова група:

•        потерпілі від домашнього насильства,

•        постраждалі від торгівлі людьми.

Послуги:

•        підтримане проживання, надання притулку;

•        соціальний супровід, консультування;

•        соціально-побутові;

•        інформаційні;

•        медико-профілактичні;

•        соціально-педагогічні;

•        надання послуг з реєстрації;

•        надання послуг соціальної інтеграції та реінтеграції.

На виконання листа обласної державної адміністрації до листа від 10 травня 2019 року № 01-28/07/7057 про посилення якості роботи з надання допомоги жінками, які постраждали від насильства за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, щодо надання постраждалим особам повного комплексу соціальних послуг та усіх видів допомоги, передбачених законодавством проводиться робота щодо попередження насильства в сім”ї.

За 2018 рік на території області зареєстровано 2429 випадків вчинення насильства стосовно жінок. Із загальної кількості постраждалих жінок лише 12 було влаштовано до Комунальної установи Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок». Всього допомогу надано 34 особам (16 жінкам та 18 дітям).

У І кварталі 2019 році зареєстровано 596 випадків домашнього насильства стосовно жінок, влаштовано до Кризового центру – 3 жінки (1 жінка з 2 дітьми, та 3 жінки з 5 дітьми).

У Кегичівському районі створена Координаційна рада з питань запобігання та протидії домашньому насильству. До складу ради увійшли структурні підрозділи соціального захисту: працівники поліції, центральної районної лікарні з метою своєчасного реагування на факти домашнього насильства.

У І кварталі 2019 році від Кегичівського ВП ГУНП в Харківської області зареєстровано 28 спеціалізованих карток облікущодо випадків домашнього насильства стосовно жінок. Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації складено акти з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення, проведено бесіди щодо можливості, отримання постраждалими жінками комплексної допомоги та соціальних послуг у Кризовому соціальному центрі для жінок. Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей то молоді складено акти оцінки потреб сімей\осіб.

За додатковою інформацією звертатися до УПСЗН, за адресою: вул. Волошина, 30, смт. Кегичівка, тел. 3-13-94, 3-13-95.