10.07.2018 | 11:35

На Івана, на Купала

Зоря яскрава в трави впала,

Росою землю освятила,

Купала в гості запросила…

7 липня на території ОКЗ «Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди», що знаходиться в селі Сковородинівка Золочівського району Харківської області, відбувся культурно-мистецьких захід «Містерії Купала з Григорієм Варсавою», саме так він себе і називав. І дуже символічно, що такий тематичний захід вже кілька років поспіль проводиться в цій надзвичайній місцевості, де все наповнене живою енергетикою великого українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога Григорія Савича Сковороди, що підносив подвиг самопізнання на рівень сенсу людського існування.

Взяти участь у даному заході були запрошені художні колективи та народні майстри районів, міст, громад Харківської області.

Програма свята була цікавою та насиченою. Бажаючі мали можливість відвідати музей та музейний простір, виставку «Харківщина: туристичні відкриття» в ЕкоКоморі, алею майстрів декоративно-прикладного мистецтва, де можна було придбати оригінальний сувенір чи створити його власноруч, взявши участь у майстер-класі, мистецьку локалізацію скульптурного та живописного спрямування, фотозону, школу козацького гарту, поринути в глибинний світ української народної пісні під час виступів фольклорних колективів Харківщини, взяти участь у відтворенні народних обрядів, народних гуляннях, веселих розвагах, різноманітних конкурсах для дітей і дорослих та багато іншого.

Кегичівщину на цьому колоритному заході представляв народний аматорський колектив фольклорний ансамбль «Кегичівські піснярки» (художній керівник Олена Терех) із віночком купальських пісень. За високу виконавську майстерність і відродження українських традицій ансамбль отримав диплом учасника культурно-мистецького свята «Містерії Купала з Варсавою». Увагу привертали костюми нашого колективу, що виконані за основними канонами українських етно-традицій. Кегичівські піснярки, як завжди, були у фаворі: захоплені відгуки, безліч фотографій на пам’ять та навіть інтерв’ю для місцевою і обласної преси, під час якого директор Кегичівського РБК Карунська Ірина Сергіївна із задоволенням розповіла про колектив, його творчість та особливості святкування купальського дійства. А також народним співом кегичівського фольклорного ансамблю мали можливість насолодитися голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев, начальник Управління культури і туризму ХОДА Олег Яцина та інші очільники області.

«Містерії Купала» в Сковородинівці вдалися на славу – незабутні враження та емоції, відлуння далеких і водночас таких близьких традицій наших предків наповнили кожного в цей день чимось магічним, сакральним, купальським.