06.07.2018 | 08:45

На биструю воду,

На щастя, на долю,

На милого вроду…

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, – це свято сонцевороту, єднання та розваг Купало або Купайло. День, коли відзначається свято Івана Купала, є одним з найпопулярніших і наймістичніших свят. Це ніч єдності з природою, незвичайних традицій та магічних обрядів.

Саме тому аби відкрити для себе особливий світ української культури, доторкнутись до глибинного джерела звичаїв нашого народу, зблизитися з традиціями наших пращурів, бібліотекарі Кегичівської ЦРБ організували народознавчу мозаїку «Заплету віночок, заплету шовковий…» і разом зі своїми користувачами вирушили до місцевого ставу, узбережжя якого всипані духмяним різнотрав’ям.

Ведучі заходу розповіли про значення купальського вінка та про обряди пов’язані з ним. Окрім цього присутні мали змогу перевірити свої знання про магічний купальський атрибут, взявши участь у заздалегідь підготованій вікторині «Купальський вінок».

Окремої уваги було надано основним травам і квітам, що вплітали у вінок, їх кількості та символічному значенню. Після цього усі учасниці заходу назбирали квітів і трав та приступили до найцікавішого – створення власного купальського вінка. Закінчивши плетіння, дівчата пускали вінки на воду і ворожили на долю, спостерігаючи за поведінкою та напрямком руху свого віночка.

Сьогоднішній захід ще раз довів, що не дивлячись на плин часу, свято Івана Купала є актуальним і сьогодні. Адже це можливість доторкнутися до чогось таємничого, непізнаного, сакрального і, звичайно ж, весело та цікаво провести час у чудовій компанії.